Naruto: Sekai no nindo
Vitaj na našej RPG Textovej hre Naruto, v ktorej si môžeš vyskúšať aj ty aké je to byť Shinobi. Prajeme ti veľa zábavy a pôžitku z hrania. Neváhaj a zaregistruj sa na našom fóru. Pokud si nebudeš jistý jak začít, zeptej se a neváhej. Určitě ti náš Tým rád pomůže. S pozdravom Admin Team.


Copyright © Naruto: Sekai no Nindo
 
PříjemPortálHledatRegistracePřihlášení
Informace o CHZ a JZ naleznete v Návodech v sekci Zkoušky

Share
 

 Thax´sli´shia

Goto down 
AutorZpráva
In-Admin
Admin
Admin
In-Admin

Počet příspěvkù : 1375
Narození : 07. 07. 11

Thax´sli´shia  Empty
PříspěvekPředmět: Thax´sli´shia    Thax´sli´shia  EmptyMon Oct 03, 2011 8:20 pm

Thax´sli´shia
„Národ polovičních draků“

Popis: Vysoké štíhlé postavy, humanoidního původu. Vypadají jako lidé až na pár rozdílností. Jejich kůže je v každém případě snědá, jejich oči červené. Jejich inteligence často převyšuje tu lidskou. Styl oblečení mají podobný. Je to noblesní styl. Pokud se ale promění do pravé podoby, narostou jim šupiny, podle barvy jejich draka. Narostou jim také drápy a zešpičatí se uši. Získají také schopnost chrlit menší plamínky ohně. Pouze ti nejsilnější jsou schopni se úplně přeměnit.

Kontinent: Nai´shi´thai

Města: Obrovská a překrásná města s vzory draků jsou tesány v obřích jeskyních, které mají často blízký dosah k moři. Před každým jeskynním městem se nachází brána boha Daar´jina. V každém městě se nachází obrovká budova, kterou nazývají Kan´ha´thar. Jedná se o budovu, kde se vysvěcují Vyšší a Starší „Draci“. V Jejich hlavním městě Deo´xan se nachází obrovský palác, ve kterém sídlí samotný vládce tohoto národa. Říká se že je z nich nejmocnější.

Náboženství: Jak už bylo řečeno, jejich nejuctívanějším bohem je Daar´jin. Byl to jeden z největších Červených kouzelníků vůbec. Byl to právě on kdo zapečetil element Ohně do mudrce. Další z významných bohů je Thax´lak´shia. Byla to dračice stínů. Zabíjela ochromením nepřítelova těla o jeho rozmasakrováním. Proto ji nazývají „Bohyní Boje“. Byla to také Daar´jinova „manželka“. Spolu měli jedno jediné dítě. Jmenovalo se Ryo´mu. Bůh podsvětí, jak mu bylo nazýváno. Poté existuje několik dračích „Hrdinů“ ale ti nejsou až tak důležití.

Jazyk: Dračí jazyk nazývaný Xio´Dran, je známý jako temný jazyk smrti a magie. Lidská rasa ho zakázala používat, ale opak je pravdou. Tento jazyk je využíván nejenom pro tajné rozhovory, kde mezi sebou draci nemluví Obecnou řečí. Využívá se hlavně ke zkrocení Ohnivé magie. Písmo tohoto jazyka se skládá z různých smyček a obrazců. Na první pohled se to zdá jako motanice, ale při bližším prozkoumání zjistíte, jak moc okrasné písmo to je.

Zaměření: Draci rádi využívají jako zbraně Halapartny, ohnivou magii a očarované artefakty. Rádi si také vyrábějí artefakty sami.

Hierarchie: Národ Thax´sli´shia dodržuje přesnou a přísnou Hierarchii. Loajálnost je zde tak velká, že ani ti, kterým se vládce nelíbí, proti němu neřekne jediné slovo. Draci se zde rozlučují do Hierarchistických skupin. Ty jsou od nejvyšší nazývány:

Daar´ksher - Vládce
Nom´shu - Starší
Wae´daar - Vyšší
Dogoro - Válečníci
Nai´shi - Lid

Bojový styl: Draci používají styl nazývaný Kre´ksha. Používali ho už pradávné generace draků, jejichž nástupci ji postupně zlepšovali. Jedná se o boj s "rukou v ohni" a Halapartnou. Jak už bylo řečeno, vzniklo už velice dávno, přesněji řečeno v roce 628 let před Kristem, kdy na něj přišel jistý Dooma, jeden z větve Černých draků. Po dalších pět seti letech se objevil jiný génius, Kom´dan. On dokázal vložit do Halapartny oheň a úplně se s ní spojit tak, že mu přirostla k ruce. Další z reformátorů byl Bon´khan. On zase pro změnu naučil ostatní generace Halapartnu očarovat, aby ji mohl používat jen jeden uživatel. Díky této "Kletbě" získala každá Halapartna svou zvláštní schopnost. Bon´khanova Halapartna je považována za mocný artefakt, který se ztratil během Osmé Dračí války. Její moc prý dokázala proměnit představu ve skutečnost a pomalým tempem léčit zranění. Jeden z důležitých draků využívající toto umění je ale také Člověk. Ten se s draky sžil natolik, že dokázal toto umění ovládat. Byl v něm prý nejlepší a dokázal porazit jakéhokoliv draka. Nebylo to spíš kvůli jeho síle, ale kvůli Artefaktům, které si nechal vytvořit. Amulet ochrany, který mu zaručoval ochranu před ochněm a prsten ledu, který zmrazil vše, čeho se dotkl. Jenže vše netrvá věčně a Člověk chtěl získat neomezenou sílu tím, že nalezne Halapartnu Bon´khana. Byl už u ní, když ho zasáhl šíp ohně a jeho duši poslal do pekla Ochránce. Nikdo neví kdo to vlastně je, ale domnívají se, že se jedná o potomky slavného nositele této Halapartny.

Setkání s lidmi: Thax´sli´shia žijí už bezmála 3 000 let. Jenže lidé si jich všímali až trochu později. Píše se rok 1427, ve kterém lidé tvrdí, že viděli člověka. Člověka, který mířil do hor. Sledovali ho. Když ho poté ale našli otočil se k nim. Začal na ně prý mluvit podivným jazykem. Poté se okolo něj zvedli plameny. Ten oheň spálil celou vesnici, sedláci byli zděšení. Poslal ho ďábel ? Ptali se sami sebe a nevěřili očím když vzlétl do oblak v podobě obrovského ještěra s křídly. Jiný případ pochází z roku 1632, začíná bitva u Lützenu. Hněv syčí a krev vře. Jeden výstřel za druhým letí po nic netušících lidech. Pár lidí říká, že tehdy přelétl na bojištěm drak. Dá se jim věřit ? To měli čas sledovat nebe uprostřed války ? To nevíme ale nejnovější objev, který byl kdy učiněn, nás zavádí do 20. století, přesněji do roku 1986, kdy byla nalezena obrovská jeskyně s mnoha artefakty, ozdobně tesanými chrámy a budovami. Vědci žasli když tam poprvé vstoupili a zjistili že toto místo je staré asi 2 000 let. Odebrali tedy pár vzorků, zaznamenali místo na mapě a odešli. Tomuto místu dali jméno Jeskyně Divů. Ale jak se podle draků správně nazývá toto místo ? Ksan´Par, neboli síla hněvu. Jakmile se sem po dlouhé době vraceli lidé podruhé, v roce 2005, záhadně zmizel tým vědců, který tam byl vyslán. Našli snad něco co neměli ? ...

Magie: Magie se u Thax´sli´shia řídí dlouhou tradicí. Výuka probíhá již od útlého věku tak, aby už ve dvanácti letech byli schopní vytvořit pouze pomocí mysli malou ohnivou kouli. Na školách se magie třídí na tři stupně. O je nejnižší s
Kouzla Ohně
Třída O
Shan´dan / Ohnivá střela
- Hodí po nepříteli ohnivou kouli o průměru půl metru.

Shan´syu / Ohnivý proud
- Střelí po nepříteli proud dlouhý až pět metrů.

Shan´min / Ohnivý šíp
- Vystřelí jeden ohnivý šíp.

Třída I
Man´ba´ryu / Loutka spálených duší
- Z úst vyplivne uživatel člověka, který může poslat duše do pekel.

Xi´yon / Moc plamenů
- Uživatel posílí své plameny na element jeho draka.

Kado´ara / Dračí déšť
- Z nebe začne padat ohnivý déšť.

Třída X
Ryu´kado / Duše draka
- Dovoluje uživateli vytvořit zmenšeninu svého draka. / Pět metrů

Kado´shan´hren / Dračí Ohnivá bomba
- Z úst vyplivne uživatel ohnivou kouli, která po dopadu zničí vše v okolí sedmi metrů.


Spoiler:
 


Návrat nahoru Goto down
http://nsnn.forumczech.com
 
Thax´sli´shia
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Naruto: Sekai no nindo :: League of Lost :: Oheň-
Přejdi na: